Biografie

Narodil jsem se ve znamení Vodnáře 7.2.1988 ve Vrchlabí. Původně jsem nechtěl věk zmiňovat. Přeci jen se dostávám do stádia, kdy člověk začíná pociťovat „tíseň“ z toho, že už mu není 15! Avšak záhy jsem si uvědomil, že stárnutí je jedna z nejhezčích věcí! Stárnutím totiž získáváte nadhled, vděčnost za život, moudrost, tedy i charisma :-). A navíc se říká, že se každej chlap s přibývajícím věkem podobá na Seana Conneryho. Také se říká, že se každá žena s přibývajícím věkem podobá na …. Seana Conneryho! Ale to je blud! Není nic hezčího než žena, která umí stárnout a s hrdostí ukazovat své vrásky. Viva La Vie Boheme!

Nicméně zpátky k mládí! Po základní škole a devíti letech strávených na fotbalovém hřišti jsem nastoupil na Obchodní akademii v Jičíně. Bylo to období, kdy jsem se začal plně věnovat zpěvu, hře na kytaru a piano. Začal jsem se věnovat divadlu a také jsem začal snít. Umění, vesmír a život se stalo mojí vášní! Pochopitelně jsem toho tedy z účtařiny a ekonomiky na škole moc nepobral. Ale naučil jsem se psát všemi deseti a toho využívám dodnes!:-)

V 16ti jsem si začal psát na papírky svá přání, čímž jsem si vlastně určoval i své životní priority. Prožil jsem první velké lásky. Na druhé straně i první pády a bolesti, ze kterých jsem se „vylízával“ psaním písniček. Všechny emoce jsem hezky nacpal do hudby a já se tak stal očištěným. Bylo to období, kdy jsem potkal skvělé přátele a lidi, kteří mně pomáhali se hudebně a umělecky vzdělávat…

Když jsem se pak rozhodoval jak směřovat svůj život po maturitě, konzervatoř pro mě byla jasná volba (spojitost s reklamou na Jihlavanku v předešlém textu nehledejte!). Konkrétně Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze se stala mým domovem na 6let. Krásných šest let během kterých jsem získal přesně to, co jsem v danou dobu potřeboval.. Hodiny herectví, zpěvu, pohybu, prostor pro osobní i umělecký růst. Potkal jsem nové životní přátele,…

Ve druhém ročníku přišla první divadelní zkušenost – muzikál Mona Lisa v divadle Broadway a role Giacoma Salaie. První nesmělé krůčky na profesionálních prknech. Věřte, že jsem se dost styděl, když jsem poprvé stál na jevišti s „legendami“, které jsem odmalička pozoroval v televizi z křesla malého domku na kraji maloměsta. Podlehl jsem! Podlehl jsem lásce k divadlu!

Po maturitě mě čekaly ještě dva roky k absolutoriu a také první hlavní role v muzikálu Osmý světadíl na prknech divadla Kalich. Role Tomáše. Dále jsem studoval, až jsem dostudoval, pokračoval ve vlastní autorské tvorbě, hýřil bohémským životem, užíval si Prahy a zamiloval se…

Přišly další divadelní projekty – Pomáda (hlavní role Dannyho), Lucrezia Borgia v divadle Hybernia (Pietro, Nicolo), titulní role v muzikálu Mauglí, Princ v muzikálu Sněhurka a sedm závodníků..

V roce 2013 jsem nastoupil do nového televizního seriálu Doktoři z Počátků na TV Nova a rok si pravidelně užíval kameru v postavě Pavla, kterého jsem hrál…

Z divadelních představení následovala Horečka sobotní noci v divadle Kalich (Bobby C), muzikály Touha (Ben), Tajemství (Jan), Roger v muzikálu Rent (širší nominace na cenu Thalie 2015), Martin v Atlantidě, titulní role Ježíše v muzikálu Jesus Christ Superstar v bratislavském Tower STAGE, Billy Crocker v Anything Goes (DJTK Plzeň), Clyde v muzikálu Bonnie a Clyde (DJTK Plzeň), V roce 2016 pak postava Deana Hyda v úspěšném muzikálu Srdcový král (Kalich), Farmář McDougal a strojvůdce Tomáše v zájezdovém představení Lokomotiva Tomáš a v neposlední řadě role Jidáše v ostravské verzi Jesus Christ Superstar, za kterou jsem byl nominovaný na cenu Thálie 2016!

V roce 2016 jsem také po letech snění vydal své debutové album. Několik let jsem si psal písničky, až jsem se konečně dostal k vydání CD „Navěky“.

V roce 2017 jsem dostal možnost nastudovat hlavní roli Honzy v Času Růží (divadlo Karlín), muzikál složen z hitů Karla Gotta. Dále pak Lva Alexe z pohádky Madagaskar, Eddieho v představení Sestra v akci (Karlín) a Štěpána v muzikálu Krysař (Kalich). V létě 2017 jsem rovněž narychlo naskočil do letního divadla na Karlštejně, kde se pravidelně hrává představení Noc na Karlštejně (Štěpán Bavorský)

Od roku 2018 mě v roli Jidáše v muzikálu Jesus Christ Superstar můžete vídat také v pražském Hudebním divadle Karlín. V polovině roku 2018 jsme pokřtili videoklip k novému singlu „Shawshank“, jehož kmotrou byla Lucie Bílá. Pár měsíců od natáčení videoklipu jsem se před kamerou ocitl znovu, a to jako jedna z postav v romantické komedii Karla Janáka s názvem „LOVEní“. V neposlední řadě jsme také v Divadle Radka Brzobohatého nastudovali nové představení s názvem „Freddie – concert show“. Zde jsem nejprve hrál roli Briana Maye, však s příchodem roku 2019 na mě čekala nová výzva v podobě role samotného Freddieho Mercuryho.

Momentálně připravuji nové singly na další album…