Muzikály

Čas růží

  • 16.03.2017

Role: Honza

Bylo jen otázkou času, než vznikne hit muzikál s písněmi, které nazpíval Karel Gott. Stalo se tak v Hudebním divadle Karlín, kde se odehrály premiéry muzikálu „Čas růží„.

Fotografie našeho nejslavnějšího zpěváka dlouhá léta zdobily (a možná ještě zdobí) pokojíčky našich babiček i maminek, a i když mladší generace ho zřejmě vnímá jen jako chronického sběratele Zlatých slavíků, nikdo nemůže popřít, že Karel Gott je česká kulturní ikona, jejíž věhlas přesáhl i za hranice. Komu se podařilo být tak úspěšný v posledních letech, kdy ve světě showbyznysu můžete prorazit tak maximálně pokud si vás někdo všimne v nějaké reality show?

Písničky pro Gotta skládali a texty psali ti nejlepší z nejlepších (např. Karel Svoboda, Zdeněk Borovec, Ladislav Štaidl, Petr Hapka, Jiří Zmožek a další…), z řady z nich se staly hity, které se stále hrají, recyklují… Pokud bychom se měli věnovat všemu, co Karel Gott dokázal, vydalo by to na několik článků, a ještě by to bylo málo. Je jasné, že jeho hudební kariéra si muzikál zasloužila. Otázkou jen bylo, kdo se tohoto poměrně těžkého úkolu zhostí.