Muzikály

Lokomotiva Tomáš v cirkuse

  • 18.10.2016

Role: Farmář McDougal, Tomášův strojvůdce

Už přes třicet let sledují pravidelně milióny dětí po celém světě nová dobrodružství animované lokomotivy Tomáš a jejích přátel. Nyní tento britský seriálový fenomén ožívá na divadelních jevištích!

Návštěvníci této velkolepé muzikálové show se mohou těšit na scénu plnou pohyblivých vlaků, pestré kostýmy, působivou hudbu a v neposlední řadě na známé české herce a herečky, kteří Tomáše a jeho přátele ztvární. Za všechny jmenujme Jitku Asterovou, Václava Knopa, Lumíra Olšovského, Mariku Šoposkou (Mucimutr, Kriminálka Anděl, Já, Olga Hepnarová aj.), Ondřeje Havla (Ulice, Pevnost Boyard), Romana Tomeše (Pomáda, Jesus Christ Superstar aj.), Vendulu Příhodovou (druhé místo v Hlasu Československa), Petera Strenáčika (Dracula, Evita aj.), Terezu Causidisovou a Tomáše Kyselku známé např. z Planety Yó, s níž je spojena i Ivana Korolová (Dvanáct měsíčků, Gympl atp.), která bude v představení nejen účinkovat, ale která ho i režíruje a sestavila i celé herecké obsazení.
Tomáše a jeho přátele Percyho, Jamese nebo Gordona ale i Tlustého kontrolora, kteří budou tentokrát zachraňovat cirkus, uvidíte v sedmi českých a moravských městech. Po každém představení se v předsálí bude konat krátké setkání s herci a hlavními představiteli.

O vzniku Lokomotivy Tomáš
Tento britský animovaný seriál vznikl na počátku osmdestých let podle knih O mašince Tomášovi od reverenda W. V. Awdryho (1911-1997). Od roku 1984 se vysílá nepřetržitě. Pro velkou popularitu seriálu, jehož prvních 52 dílů namluvil v původním znění bubeník Beatles Ringo Starr, vznikají nové díly každý týden už přes třicet let!