Muzikály

Mauglí

  • 12.09.2013

Role: Mauglí; Šakal

12. září 2014 se premiérově v Divadle Kalich představil nový muzikál Gabriely Osvaldové a Ondřeje Soukupa MAUGLÍ. V režii uměleckého dua SKUTR vzniklo skutečně unikátní představení, které se nedá srovnat s ničím na naší scéně. Jako vždy jsme ho pro vás v prvním bloku uvádění několikrát navštívili a přinášíme obsáhlé dojmy s porovnáním všech alternací…

Muzikálové zpracování Gabriely Osvaldové a Ondřeje Soukupa se více méně věrně drží knižní předlohy Rudyarda Kiplinga. Známý příběh člověčího mláděte vychovávaného v džungli mezi vlčí smečkou je zpracován tak, aby pobavil mladší i starší diváky. Právě o zábavu jde v muzikálovém Mauglím především. Osvaldová naplno v textech využila své jazykové schopnosti a vytvořila mnoho hříček i netradičních obratů, které vyvolají úsměv na tváři. Na druhou stranu lze v textu najít i životní pravdy nebo prostor k zamyšlení.

Hudba Ondřeje Soukupa se vymyká jeho předchozí tvorbě, spíše než o jednotlivé písně s hitovým potenciálem se jedná o celek 20 písní, které mají společné různé indické rytmy a netradiční nástroje, pomocí kterých se snadno přeneseme do prostředí džungle. Samozřejmě se nezapomíná ani na modernější prvky, dočkáme se i rockových pasáží.


(Foto: Richard Kocourek)
/text: www.musical.cz